YoutubeTwitterfacebook

KindyROO

KindyROO 1983 yılında, Margaret Sasse tarafından, tecrübe ve akademik bilgiler doğrultusunda Australia’da program haline getirilmiş ve uygulanmaya başlamıştır.

KindyROO’nun çıkış amacı okul çağına gelmiş çocuklarda görülebilecek ve ilerde akademik ya da sosyal hayatlarında çok önemli yer oluşturan; odaklanma eksikliği, konsantrasyon bozukluğu, sosyal iletişim problemleri, yetersiz kaba ve ince motor kullanımı gibi gelişim bozukluklarını engellemek için önlem almaktır.

Yapılan araştırmalar, KindyROO eğitimi sayesinde çocukların, okul ve akademik başarılarının yanı sıra spor ve sosyal alanlarda da başarılı olduklarını göstermiştir. Böylece kısa bir süre sonra The Institute for Neuro-Physiological Psychology (INPP), Avustralian Children’s Hospital, Australian Scholarship Group (ASG) gibi kurumların resmi onay ve desteklerini almaya başlamıştır.

KindyROO, başarı hikayeleri sayesinde öncelikle Australya’da tanınmış, gün geçtikçe de dünyaya yayılmıştır. Ülkemizde ise 2005 yılında ilk şubesini açan KindyROO, Türkiye’deki farklı merkezlerinde, dünya ile eş zamanlı olarak programlarına devam etmektedir.